• Škola podporujúca zdravie

• Naša základná škola začala svoju činnosť 12.12.1972. Od 1.2.1995 je členkou národného programu podporujúcich zdravie. Projekt ŠPZ je zameraný na podporu zdravia a výchovy k zdravému spôsobu života a vytvoreniu zdravého prostredia na škole. Úlohou projektu je vytvoriť vhodné podmienky na zastavenie zhoršujúceho sa zdravotného stavu detí, boj proti obezite, viesť deti k zdravému životnému štýlu, dbať na zdravý telesný a psychický vývin detí a starostlivosť o zdravie.

Ciele:

1. Ochrana zdravia a životného prostredia

2. Humanizácia výchovy a vzdelávania

3. Rozvoj pohybových aktivít

4. Prevencia proti chorobám a drogám

5. Zdravý životný štýl

Hlavné úlohy:

• V prípade priaznivého počasia  zabezpečíme pobyt žiakov na školskom dvore počas veľkej prestávky.
          • Stomatologické prehliadky a pravidelné prehliadky u detského lekára (podľa harmonogramu lekárov ) .
          • Sústavne upevňovať hygienické návyky a viesť žiakov k používaniu hygienických vrecúšok.
          • Šíriť osvetu prostredníctvom násteniek, prípadne inými médiami.
          • Neustále dbať na udržiavanie čistoty v triedach a v areáli školy.
          • Dopĺňať všetky lekárničky zdravotníckym materiálom.
          • Zapojiť sa do výtvarných súťaží na témy, ktoré sa týkajú zdravia.
          • Pripomenúť žiakom 8. máj ako svetový deň Červeného kríža. Praktický nácvik poskytovania prvej pomoci.