• Pre rodičov a žiakov

• Na tejto podstránke sa dozviete čo sa udialo, deje a bude diať na našej škole.

JESENNÁ VÝSTAVA

Nie je to nádhera? Jeseň je okúzľujúca. Ponúka množstvo svojej krásy, z ktorých kreatívne mysle a šikovné ruky mám vytvárajú štýlové dekorácie. Z nich sme s deťmi vytvorili výstavu, pokochajte sa... (smile)

************************************

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE IHRISKA

200 metrov štvorcových nerovnej plochy sa premenilo na zelené ihrisko, ktoré bude slúžiť športu a mladým ľuďom.  Toto je výsledok  snahy desiatok ľudí a vedenia miestnej základnej školy, ktorým sa podarila užitočná vec. Vlastnými rukami postavili nové futbalové ihrisko. Je v areáli miestnej základnej školy.  Krásny zelený trávnik s upraveným okolím a automatickým zavlažovaním.  Miestami je až nepredstaviteľné, že takýto projekt je výsledkom snahy dobrovoľníkov, firiem, ktorí sa spojili a pracovali bez nároku na honorár a odmenu.

klikni na foto a pozeraj.

***************************************

ZÁZRAK, MENOM JABLKO!

Ako každý rok, i tento sme si pripomenuli, že jabĺčko nie je len každodenné ovocie na našom stole, ale i liek, osviežujúca pochúťka plná vitamínov a látok prospešných nášmu telu. Deťúrence podonášali z domu jabĺčka, urobili sme si výstavku, vypracovali náučné plagáty. Zistili sme, že jabĺčko sa stalo obľúbeným objektom v rozprávkach, prísloviach, porekadlách, pesničkách. A nielen slovenčina, ale aj matamatika využíva jabĺčkové príklady.

A nakoniec deti sami potvrdili, že majú radi babkine jablkové koláče a štrúdle.

*****************************************************

BESEDA SO SPISOVATEĽOM

"Kto nemiluje knihy, nemiluje múdrosť.
          Kto nemiluje múdrosť, stáva sa hlupákom."

Dnešná doba si síce vyžaduje znalosť PC, ale technika stáva sa prioritou a písané slovo šuštiace zo stránok pomaly mizne...stáva sa neatraktívnym. Práve preto je našou najväčšou snahou vštepovať deťom lásku ku knihám. Dnes sme mali zaujímavú besedu s Pavlom Holeštiakom. S deťmi pootvoril dvere do sveta literatúry a načrel čo to i do národného povedomia, patriotizmu. Decká zaujal, odmenil a na záver ho prekvapili nevšednosťou otázok (smile)

*************************************************

KARNEVAL

Telocvičňa plná (až tak, že sa nedalo fotiť) spokojných a šťastných detí. Každý rok sú masky krajšie a nápaditejšie. Kreativita mám priam vyráža dych. Ďakujem všetkým rodičom, ktorí priviedli ich deti a venovali nemálo času pri príprave ich kostýmov. Ďakujem aj pani učiteľkám zo škôlky, že sa zúčastnili. Decká sa vybláznili, my, dospelí zapotili a tak máme ďalšiu vydarenú akciu za sebou.

***************************************************

TAKÝ OBYČAJNÝ DEŇ

Zabudli ste aké je to byť v škole? "Vôňa" papučiek, zafúľané prsty, polámané pastelky, všade krik, láskavé pohladenie štrbavým úsmevom a stisk pera detskou rúčkou..Kúsoček z tej krásy  Vám ponúkame... (smile)

*********************************************

DEŇ ZEME

Celodenná akcia venovaná láske k svojmu okoliu a prírode.. Najskôr brigáda a potom úžasná beseda s lesníkmi. Chlapi boli perfektní a deti zaujali tak, že ani nedýchali.

************************************

"AJ TAK BUDEM POŽIARNIKOM..."

Naši žiaci sa zúčastnili na zaujímavej a poučnej exkurzii v požiarnej zbrojnici. Privítali nás vysokoprofesionálni a ochotní zamestnanci, ktorí trpezlivo odpovedali na zvedavé detské otázky. Prehliadli sme si priestory, kde pracujú obetaví ľudia, vybavení nielen fyzicky, ale aj psychicky. Dlhé hangáre s hasičskými autami, sklady s technikou či iným príslušenstvom, šatne pre ich príslušníkov s pracovnými odevmi. Deti boli interaktívne zapojené a o to viac si odniesli množstvo zážitkov.

***********************************

SPOLUPRÁCA SO SUPERMARKETOM TEMPO

Takúto krásnu chalúpku a tortu postavili naše detičky spolu s pani družinárkou...Mohli ste ich obdivovať v Tempe v Čadci, kde mali veľký úspech medzi zákazníkmi... (smile)

****************************************

MAREC MESIAC KNIHY

Posledný marcový deň vyvrcholila naša celomesačná práca v celoškolskom projekte - MAREC MESIAC KNÍH. Postupne sa nám predstavili jednotlivé ročníky a dokonca medzi nás zavítali aj škôlkari. Deti predviedli všetko to, čo sa o knihách dozvedeli, naučili a veru, bola som nesmierne prekvapená a pyšná- dokázali si samostatne odprezentovať svoje projekty, čo vôbec nie je jednoduché a presvedčili svojou čitateľskou zručnosťou, mnohými získanými kompetenciami i štylistickou zdatnosťou. Samozrejme, bez dobrej učiteľskej taktovky by to nezvládli a preto ďakujem všetkým pani učiteľkám za ich dokonale odvedenú prácu.

(smile)

**************************************************************

NÁVŠTEVA U PRIMÁTORA

24. marec sa niesol v znamení poznávania kultúry a priblíženia MESTSKÉHO DOMU. Prešli sme cez brány Kostola sv.Bartolomeja, Mestského úradu Čadca, poobdivovali sme tvorbu kysuckého rodáka Miroslava Cipára v Galérii Čadca a na záver sa pokochali veľkonočnými kraslicami v Kysuckom múzeu. Touto cestou by som sa ešte raz chcela poďakovať pánovi primátorovi Milanovi Gurovi za prijatie našej celej školy vo svojom úrade a trpezlivé odpovedanie na množstvo detských otázok.

*****************************************

DOPRAVNÁ SÚŤAŽ

V rámci dopravnej výchovy sme v piatok uskutočnili celoškolskú dopravnú súťaž. Deti boli nadšené a my prekvapené z výkonov.. Niektoré jazdy boli ako cirkusové akrobacie ..ladné...s nóblesou a niektoré priam nervy drásajúce trháky (smile) . Všimnúť si treba predovšetkým tváričky detí. Hovoria za všetko.....