• Charakteristika školy

•

Naša škola je prímestská, moderného typu, ale  vidieckeho charakteru. Nachádza sa vo veľmi peknom prostredí, mimo hluku cestnej i železničnej dopravy. Sme škola neplnoorganizovaná, s ročníkmi 1.-4.. Zriaďovateľom je Mesto Čadca. Škola bola slávnostné otvorená 12.12.1972.

Školský areál pozostáva zo školského ihriska, dvora, školských pozemkov, trávnikov, okrasných stromov a zo samotnej školskej budovy a kotolne. Učebne sú veľmi pekné priestranné a presvetlené. Nachádzajú sa tu kabinety pre jednotlivé ročníky, školský klub, školská jedáleň, počítačová a videopremietacia miestnosť, miestnosť na cvičenie.

Výchovnovzdelávací proces zabezpečujú kvalifikovaní vyučujúci, ktorí sa tiež venujú príprave žiakov na rôzne súťaže, napr. prírodovedná, vlastivedná, dopravná výchova, matematické olympiáda, pytagoriáda, umelecký prednes, výtvarné súťaže a iné. V súťažiach dosahujú žiaci dobré výsledky. Výborná je spolupráca s CVČ Čadca. Tým, že pracovníci CVČ vedú na našejškole krúžky, môže krúžky navštevovať viac detí (naša škola je vzialenejšia od mesta).

Je to škola rodinného typu, v ktorej sa nachádzajú veľmi dobré otvorené vzťahy žiak – učiteľ. Je tu veľmi príjemná a pokojná atmosféra, v ktorej sa žiak môže naplno prejaviť, rozvíjať svoju osobnosť. V škole sa nevyskytuje záškoláctvo, šikana alebo drogová závislosť.

Škola slúži nielen pre výchovu a vzdelávanie detí, ale umožňuje i mnohé aktivíty pre obyvateľov obce, napr. telovýchovné podujatia, stretnutia seniorov, jazykové kurzy, spoločenské akcie, voľby, stretnutie občanov s poslancami.

Spolupráca s rodičmi je na veľmi dobrej úrovni. Podieľajú sa na úprave okolia školy, budovaní školského areálu(napr. natieranie plota, zateplenie tried, kosenie, vybudovanie prístrešku.)

Deti sa v tejto škole cítia veľmi dobre, majú k nej kladný vzťah a radi sa i po rokoch do nej vracajú.